fbpx
Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

SKĄD POMYSŁ NA ,,POD PRETEKSTEM MODY”

Jako przerywnik pomiędzy kolejnymi wywiadami chciałabym opowiedzieć Wam dlaczego postanowiłam przeprowadzać wywiady “pod pretekstem mody”, a przy okazji pokazać kilka zdjęć, które zrobiła mi Yoana Szewczuk.

Łącząc moje dwie pasje – do mody i wywiadów (które od dłuższego czasu realizowałam na łamach różnych magazynów i portali, m.in. KMaga czy Zwykłego Życia), podczas pracy przy programie ,,Must Be The Music”, gdzie stylizowałam jednego z jurorów, przyszedł mi do głowy pomysł, żeby rozmawiać z mężczyznami o ich spojrzeniu na ubrania i modę. To kobiety najczęściej wypowiadają się na te tematy, a przecież jest wielu facetów, którzy dbają o wygląd i lubią ubrania. Jedni odświętne, eleganckie, inni oryginalne, przywiezione z podróży, niedostępne w naszym kraju, a jeszcze inni wybierają takie, przy użyciu których chcą wzbudzić kontrowersje albo sobie zażartować. Czym jeszcze się kierują? – tego dowiaduję się podczas kolejnych spotkań.

Wiedziałam też, że dla wielu z nich ubrania mają pewną wartość sentymentalną. Jako że większość moich rozmówców wychowywała się w czasach, w których dostęp do ubrań był bardzo ograniczony, nadali niektórym z nim szczególne znaczenie. Spora część bohaterów moich wywiadów to muzycy – ich spojrzenie, jako osób będących w ciągłych podróżach, pomaga stworzyć obraz tego, jak wygląda moda w różnych częściach kraju i jakie wywołuje reakcje.

Postanowiłam jednak nie ograniczać się do rozmów wyłącznie z mężczyznami uznając, że jest wiele interesujących kobiet, które chciałabym poznać. Pierwsza z nich, Wiganna Papina, w tym tygodniu pojawiała się na VAN DER BLAAST. Moje wywiady często przyjmują formę mini-biografii moich rozmówców, dzięki czemu czytelnicy mają okazję poznać bliżej bohatera, nie tylko od strony modowej. Niedługo ukaże się m.in. wywiad-rzeka z jednym z czołowych polskich fotografów, który przez lata pracował przy projektach modowych.

Róża Augustyniak by Yoana Szewczuk

Róża Augustyniak by Yoana Szewczuk

Róża Augustyniak by Yoana Szewczuk

Róża Augustyniak by Yoana Szewczuk

Róża Augustyniak by Yoana Szewczuk

Róża Augustyniak by Yoana Szewczuk

Lubię szwędać się po mieście, zwłaszcza kiedy jest ciepło i słonecznie. Czasem towarzyszy mi Asia Szewczuk, która uwiecznia nasze spacery. Asia na stałe współpracuje jako fotograf z jedną z bardziej znanych łódzkich marek odzieżowych Pan tu nie stał, a oprócz tego prowadzi kwiaciarnię Badylarz w najmodniejszym punkcie Łodzi – Off Piotrkowska. Uwiecznione na zdjęciach spotkanie odbyło się w jednym z moich ulubionych wnętrz w Łodzi – w Verandzie, gdzie serwują bardzo dobre kanapki na ciepło z cukinią 🙂 Zielona sukienka jest z  MONKI.

Bądź na bieżąco z wywiadami i aktualnościami! Polub VANDERBLAAST na Facebooku!

3 Responses
 • olafig
  10 czerwca 2017

  Podoba mi się twój pomysł i gratuluję odwagi! Mi się nigdy nie udało przeprowadzić żadnego wywiadu, zawsze się stresuję przy spotkaniach z obcymi ludźmi.
  PS. Bardzo ładne zdjęcia 🙂

  • Róża
   10 czerwca 2017

   bardzo dziękuję! bardzo mi miło!

 • Organiczni
  25 czerwca 2017

  Gratuluję pomysłu i trzymam kciuki za rozwój bloga.
  Chętnie przeczytałabym teksty o polskiej modzie, która zauważa problem CSR, korzysta z odpowiedzialnie pozyskanych materiałów, współpracuje z organizacjami wspomagającymi producentów bawełny.
  Polecam uwadze Aleksandrę Bąkowską 😉 http://www.olabakowska.com/ Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: