fbpx
Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

2017 ROK – NARODZINY VAN DER BLAAST

By Posted on
Ten rok był dla mnie szczególny. W maju opublikowałam pierwszy wywiad na VAN DER BLAAST! Co jeszcze przyniósł 2017 rok? Które wywiady miały najwięcej odsłon? Zapraszam na podsumowanie! 

Wywiady pod pretekstem mody

Na początku planowałam przeprowadzać wywiady wyłącznie z mężczyznami, jednak stwierdziłam, że jest wiele interesujących kobiet, których historie związane z modą i wizerunkiem chciałabym poznać. Nie mniej intuicja słusznie podpowiadała, że właśnie rozmowami z mężczyznami będziecie najbardziej zainteresowani!

Róża Augustyniak i Jacek Poremba

Tak jak zakładałam, z mężczyznami rzadko rozmawia się na tematy związane z modą i byliście szalenie ciekawi, co do powiedzenia mają moi rozmówcy płci męskiej. Na czele rankingu rządzi Tadeusz Rolke – skarbnica wspomnień, o doskonałej pamięci, barwnym życiu i kontrowersyjnych spostrzeżeniach. Zaraz za nim kolejny fotograf – Jacek Poremba. Człowiek o niezwykle imponującym dorobku artystycznym, bardzo rzadko udzielający wywiadów, dla wielu mistrz portretu. Wielką trójkę zamyka lider Comy Piotrek Rogucki – wiadomo, sztab Roguca, który w tym roku stał na czele Orkiestry Męskiego Grania jest niezwykle prężny! Ogromną popularnością cieszyły się również wywiady z liderem Lady Pank, Januszem Panasewiczem i Mateuszem Pospieszalskim, muzykiem związanym m.in. z zespołem Voo Voo.

Rozmawiałam też z Mają Sablewską, Joanną Horodyńską, Natalią Przybysz, Michałem Pirógiem, Kubą Wandachowiczem, Wiganną Papiną i Patrizią Gucci i kilkoma innymi osobami, z którymi wywiady przeczytacie już w 2018 roku.

Róża Augustyniak i Maja Sablewska

Kampania przeciwko przemocy wobec kobiet Kocham. Szanuję

fot. Ania Dziewulska

To było wyzwanie! O ile świetnie czuję się przeprowadzając wywiady o modzie i doświadczeniach życiowych, o tyle rozmowy z dwunastoma Ambasadorkami kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet, w tym znakomitymi aktorkami i dziennikarkami wymagały szczególnego podejścia do tematu. Zastanawiałam się, o co pytać kobiety, które z tego, co było mi wiadomo, nie miały doświadczenia z przemocą. Finalnie pytałam Ambasadorki m.in. o to, czy zetknęły się z niezręcznymi sytuacjami w swojej pracy, czy były świadkami przemocy wobec innych i czy odważyły się zareagować. Biorąc pod uwagę, że wszystkie z nich są kobietami sukcesu i pojawiają się w mediach, które potrafią być bezkompromisowe i brutalne, zapytałam o to, jak udaje im się zachowywać swoją niezależność, która dla wielu kobiet, których losem interesowaliśmy się przy okazji kampanii Kocham. Szanuję jest czymś nieosiągalnym. Pytałam jak pracować nad poczuciem własnej wartości, której brak często powoduje, że kobieta godzi się na ciosy i pozostaje w związku z oprawcą. Interesowały mnie również ich sposoby na to, by mieć siłę i chęć do życia oraz to jak radzą sobie z trudnymi sytuacjami. W ramach Kocham. Szanuję rozmawiałam m.in. z Mają Ostaszewską, Danutą Stenką, Joanną Racewicz, Anną Kalczyńską i Karoliną Pilarczyk, mistrzynią Europy w drifcie. Zobaczcie jej uśmiech na zdjęciu poniżej! Za każdym razem, gdy patrzę na to zdjęcie mam lepszy humor. Strona kochamszanuje.pl jest ciągle w budowie, ale klikając na zdjęcia Ambasadorek możecie przeczytać już większość rozmów. Wielkie podziękowania i ukłony w kierunku Konrada Wojterkowskiego, który od prawie dekady pomaga kobietom i walczy o ich prawa!

Róża Augustyniak i drift queen Karolina Pilarczyk

Stylizacje

Co tu dużo mówić – uwielbiam spotykać się z klientami i pomagać im poczuć się dobrze w tym, co mają na sobie. Na studiach zajmowałam się tematem teatralizowania życia i o ile sama lubię, gdy moda ubarwia życie codzienne, o tyle rozumiem i szanuję pracę osób, które muszą ubierać się według określonego dress code`u. Najlepszy komplement jaki usłyszałam to zadowolony klient patrzący w lustro i mówiący ,,Tak. To jestem ja. Taki chcę być.”

Róża Augustyniak stylistka Łódź

Róża Augustyniak stylistka Łódź

Artykuły i wywiady dla portali i magazynów

W tym roku skupiałam się głównie na moim cyklu wywiadów pod pretekstem mody, ale w międzyczasie napisałam dziesiątki artykułów na temat mody i urody m.in. dla portalu Allegro. Moje teksty i wywiady pojawiły się na łamach portali F5 i Fashion Biznes, a wywiad z jednym z zarządzających marką Eisenberg, Edmondem Eisenbergiem w KMag-u. Zostałam także zaproszona do współprowadzenia audycji radiowej ,,Śniadanie Awangardowe” poświęconej awangardzie w modzie.

Róża Augustyniak KMag

To był fantastyczny rok, w którym wreszcie odważyłam się założyć własne miejsce w sieci. Dziękuję wszystkim, którzy służyli mi radami i pomagali w technikaliach. Dziękuję Czytelnikom za odwiedzanie VAN DER BLAAST i wszystkie ciepłe słowa na temat moich wywiadów. Życzę Wam wiele siły i energii na 2018r. Spełniajcie swoje marzenia! Całusy!

ZAPRASZAM NA FANPEJDŻ VAN DER BLAAST

43 Responses
 • Sztuka Retuszu
  31 grudnia 2017

  Wow, naprawdę intensywny rok! Jestem ciekawa nadchodzących wywiadów i projektu “Kocham. Szanuję”, dlatego zaraz lecę zgłębiać temat na stronie samego projektu 😉

 • Kasia
  31 grudnia 2017

  Widzę że to był udany rok😉Oby 2018 był jeszcze lepszy!

 • Anna Karo
  31 grudnia 2017

  fajne podsumowanie 🙂 życzę dużo nowych wyzwań w 2018 roku 🙂

 • Makeup Addict
  31 grudnia 2017

  Imponujące osiągnięcia! Życzę ci, aby następny rok przyniósł nowe suklcesy!

 • Storyland
  1 stycznia 2018

  Wspaniale sobie radzicie. Naprawdę interesujące wywiady i nazwiska mówiące wiele. Strona zdecydowanie godna zatrzymania sie na dluzej.
  Pozdrawiam z Nowym Rokiem

 • Sniffonia
  1 stycznia 2018

  Nic, tylko pogratulować udanego roku i życzyć, by 2018 był jeszcze lepszy!

 • Dalwi Szyje
  1 stycznia 2018

  Wspaniałe podsumowanie, życzę jeszcze lepszych chwil…i zdrowia.

 • Anna Fit
  1 stycznia 2018

  Wow, gratuluję – zrobiłaś mnóstwo świetnych rzeczy! A ja na pewno będę wracać na Twój blog.
  Najbardziej zainteresowała mnie Twoja rozmowa z Kubą Wandachowiczem – uwielbiam go jako muzyka, więc dobrze było poznać także jego podejście do mody i stylu.

 • Pani Miniaturowa
  1 stycznia 2018

  Niesamowity dorobek i to wszystko w zaledwie rok 🙂 Brawo!

 • blogierka
  2 stycznia 2018

  Jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich osiągnięć!
  Dlaczego moda i jak to się wszystko zaczęło?

  • Róża
   4 stycznia 2018

   Bardzo mi miło! Jestem z Łodzi, a w tym mieście wiele osób zajmuje się modą i projektowaniem ubioru. Zawsze interesowałam się modą i lubiłam estetyczne rzeczy. Takie osoby miałam też wokół siebie i dzięki nim trafiłam na pierwsze plany zdjęciowe i sesje 🙂

 • Tomasz Grabski
  2 stycznia 2018

  Bardzo podoba mi się ta kampania, sam wspieram jedną z fundacji https://bezpiecznypolak.pl/bezpiecznaja-jak-zadbac-o-bezpieczenstwo-kobiety/

  Polecam każdemu wspieranie i pomaganie w tego rodzaju akcjach. Świetny artykuł Różo 🙂

 • Zołza z kitką.
  2 stycznia 2018

  I dla mnie rok był wyjątkowy – otworzył swój własny lokal! 🙂

 • Dziewczyna z agencji
  4 stycznia 2018

  wow! Miałaś cudowny, pełen inspiracji i motywacji rok! oby kolejny był również udany czego bardzo życzę!

 • Maja Sablewska zrobiła na mnie ogromne wrażenie podczas SeeBloggers. Naprawdę całkowicie zmieniłam o niej zdanie. Niesamowita osoba. A Tobie rok upłynął bardzo ekscytująco 🙂

 • Dominika
  4 stycznia 2018

  Serdeczności w Nowym 2018 roku, pozdrawiam!

 • Daria Kosik
  4 stycznia 2018

  O kurczę, ale tego dużo 🙂 Życzę, żeby 2018 rok był równie obfity w ciekawe projekty i w ogóle w dobre rzeczy! 🙂

 • Michał A. Moskal
  4 stycznia 2018

  Miałaś bardzo intensywny rok, gratuluje. Nie jestem fanem mody, ale skoro już trafiłem na Twój tekst to przeczytałem go z uwagą. Wiekszej części bohaterów Twoich wywiadów nie znam, bo nie mam takiej potrzeby. Nie mniej, czytałem z zaciekawieniem, bo używasz bardzo przystępnego języka, który przykuwa uwagę. Życzę samych sukcesów w 2018 roku. Będę wpadał do Ciebie, bo masz bardzo ciekawe materiały. Na przykład wywiad z Tadeuszem Rolke, jest bardzo inspirujący dla mnie jaki autora. Dzięki.

 • Agnes
  4 stycznia 2018

  Super rok, powodzenia w aktualnym 😉

 • M.S.
  5 stycznia 2018

  Pani Różo, kilka miesięcy temu przypadkiem natrafiłam na ten blog. Ponieważ zaufały Pani gwiazdy ja również postanowiłam zaufać. I to była najlepsza decyzja jaką podjęłam! Dziś chciałam z całego serca podziękować za poświęcony czas…wiem, że nie było łatwo…ale na pewno było warto! Po bezwartościowych radach osób podających się za łódzkich stylistów wreszcie znalazłam kogoś kto naprawdę zna się na rzeczy i poznał trochę wielkiego świata. Liczę na dalszą współpracę w tym roku 🙂
  Z wyrazami szacunku M.S.

  • Róża
   6 stycznia 2018

   To miód na moje serce! Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i do zobaczenia!

 • architectoffreetime
  6 stycznia 2018

  Mialas niezwykle pracowity rok. Zyczymy powodzenia rowniez w tym roku.

 • Ekonomka
  6 stycznia 2018

  Ciut zazdroszczę takich sukcesów 😉 a w obecnym roku życzę kolejnych,równie imponujących i spektakularnych 🙂

 • Amura
  8 stycznia 2018

  Wow! Gratuluję Ci takich wspaniałych możliwości, by poznać i porozmawiać z tyloma fajnymi ludźmi 🙂 Pozdrawiam 🙂

 • Hanna Pietrzak-Trzcińska
  8 stycznia 2018

  Ilość przeprowadzonych wywiadów – imponująca! Życzę, by 2018 był jeszcze obfitszy ! 🙂

 • Agnieszka Adamowska
  8 stycznia 2018

  Jestem pełna podziwu, zwłaszcza jak chodzi o przeprowadzanie wywiadów. Dla mnie dobrze przeprowadzony wywiad, to … wyższa szkoła jazdy. Pozdrawiam serdecznie

 • Agata
  8 stycznia 2018

  Podziwiam Cię za Twoją pracę. Ja nie mam w sobie takiej otwartości do rozmów z ludźmi.

 • czarny.piatek
  8 stycznia 2018

  Życzę jeszcze lepszego 2018 🙂

 • elwiratymczyszyn
  8 stycznia 2018

  Widać, że był to u Ciebie bardzo aktywny i efektywny rok i to jest naprawdę super! Stworzyłaś interesujące miejsce w sieci i aż miło zaglądać na Twoją stronę. Przeprowadziłaś tyle wspaniałych wywiadów, że nie pozostaje nic innego niż wziąć herbatkę, usiąść i czytać 🙂

 • DeVi
  8 stycznia 2018

  Sporo narobilas. Bardzo ladnie. Gartuluje 🙂

 • kingagaja
  8 stycznia 2018

  Piękny, intensywny, ale też pewnie bardzo satysfakcjonujący był Twój 2017 rok. Uwielbiam czytać w podsumowaniach, że plany i marzenia doszły do skutku i zostały spełnione. Gratuluję Ci wielu sukcesów i życzę kolejnych w 2018 roku.

 • Magda M.
  9 stycznia 2018

  Jedno wielkie WOW… Dla mnie Twoje osiągnięcia są jeszcze większe niż może Ci się wydawać. Sama chciałabym kiedyś, choć z jedna z tych osób móc porozmawiać i zostawić po tym jakiś ślad na papierze. Jeszcze raz gratuluję i życzę by ten rok również był magiczny. 🙂

 • Młodzi na Dorobku
  11 stycznia 2018

  Danuta Stenka jest chyba bardzo inteligentną osobą, prawda? Lubię wywiady z nią

  • Róża
   11 stycznia 2018

   To przede wszystkim osoba o niezwykłej klasie! Miałam przyjemność przygotowywać dla niej również kostiumy do filmu jakiś czas temu. A mój wywiad z nią możesz przeczytać pod tym linkiem: https://kochamszanuje.pl/webpage_23

 • apetyczneksiazki
  11 stycznia 2018

  Bardzo piękne zdjęcia i ciekawy artykuł:)

 • fashionAK
  11 stycznia 2018

  Intensywny rok, ale takie chyba są najlepsze, owocują przynajmniej na przyszłe lata i na pewno długo zostają w pamięci!

 • dankasc
  11 stycznia 2018

  Gratuluje udanego roku, życzę, by i ten był sukcesem.

 • zduszaz-dusza.pl
  11 stycznia 2018

  Super intensywny i pewnie też satysfakcjonujący rok. Gratuluję sukcesów i życzę kolejnych w tym roku! Pozdrawiam 🙂

 • Zielona Małpa
  11 stycznia 2018

  Widzę, że na gruncie blogowym miałaś co robić i wszystko przyniosło oczekiwany efekt. Życzę, aby kolejny rok przyniósł równie wiele pozytywnych wrażeń!

 • Paulina
  12 stycznia 2018

  Mam nadzieje ze ten nowy rok bedzie tak samo owocny jak i poprzedni.

 • HOME SYNDROME
  12 stycznia 2018

  Intensywnie 🙂 w takim razie w 2018 będzie się działo. Czekamy!

 • adrianakrynska
  12 stycznia 2018

  Piękny miałaś rok. Gratuluję Ci siły, mocy i pracy, którą w to włożyłaś, bo samo to się nie zrobiło:) Jeszcze lepszego 2018, w takim razie 🙂

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: