fbpx
Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

JAK NOSIĆ KOZAKI Z KLASĄ?

Ostatnio jedna z pań, którą ubierałam, wyraziła wielkie zdziwienie, kiedy zaproponowałam jej założenie kozaków do długiej, romantycznej sukienki. Według niej kozaki należałoby nosić do krótkich spódniczek lub spodenek.

stylistka Łódź

Uważam, że pokazywanie nóg jest super i można to wykorzystać na maxa, np. jak Maja Sablewska na poniższym zdjęciu:

stylistka Łódź

Przyznacie jednak, że look jak z kolejnego zdjęcia nie należy do tych najbardziej z klasą. Polecam zrezygnować z opinających nogi, wąskich kozaczków, na rzecz modeli z nieco luźniejszą cholewką.

stylistka Łódź

Zobaczcie jaki fajny efekt nonszalancji dają lekko zmarszczone cholewki założone do długiej sukienki. Myślisz, że całość Cię pogrubi, przytłoczy? Nic z tych rzeczy. Zaufaj osobom, które od lat są uznawane na światowe ikony mody…

stylistka Łódź

Żeby załapać o co chodzi w modzie, trzeba trochę pojeździć po świecie i zobaczyć, jak ubierają się ci, do których moda wysoka miała możliwość dotrzeć o wiele, wiele wcześniej niż do nas. Dla większości w Polsce takie rozwiązania mogą wydawać się dziwne.

stylistka Łódź

Na relacjach z fashion weeków widzimy najbardziej modowe, odjechane i często niezrozumiałe stylizacje. Najlepiej podpatrywać mieszkańców światowych metropolii w ich codziennych sytuacjach. W drodze do pracy, w kafejce, czy na koncercie. Ja zawsze uwielbiałam przeglądać też zagraniczne portale plotkarskie ze zdjęciami paparazzi, na których gwiazdy przyłapane były w codziennych sytuacjach. Te niewymuszone looki były dla mnie najbardziej inspirujące.

stylistka Łódź

Pod warstwami falban Monica Moncini ukryła butelkowo-zielone kozaki. Inne buty wyglądałyby tu o wiele bardziej banalnie.

stylistka Łódź

Jeśli trafią Ci w ręce kuloty, kup je koniecznie i noś z kozakami! Uwielbiam, kiedy proste elementy budują wyjątkowy,modowy look.

stylistka Łódź

Największym walorem stylizacji poniżej, jest dla mnie poza względami estetycznymi, komfort cieplny. Pod długą spódnicę wciśniesz grube rajstopy, halkę, cokolwiek chcesz…

stylistka Łódź

Możesz nosić obcisłe kozaki nawet do lakierowanych spodni, pod warunkiem, że wynurzasz je w błocie i będziesz mieć na to wywalone, bo rock’n’rolla masz we krwi.

stylistka Łódź

Jeśli jeszcze nie rozumiesz, że kozaki doskonale komponują się z dłuższymi spódnicami/sukienkami/kulotami, odsyłam do nieomylnej Anny Wintour. Warto podpatrywać ludzi z branży i zwracać uwagę na klasyczne elementy, które wykorzystują w swoich stylizacjach – to świetne inspiracje.

stylistka Łódź

Zdjęcia pochodzą z platformy Pinterest.

Zdjęcie z pokazu Monica Moncini – Filip Okopny.

1 Response
  • Ania
    14 listopada 2019

    Ja przyznam szczerze, mam czasem z tym problem

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: